
Camping La Luna
De camping
Camping La Luna (voorheen Faranghe!) is een kleine boerencamping met 20 grote kampeerplaatsen met natuurlijke schaduw en zon. Naast de camping is er in de boerderij een tweetal appartementen met privéterras geschikt voor 2 en voor 4/5 personen en voor de mensen die wel willen kamperen, maar zonder eigen spullen hebben we een volledig ingerichte retro caravan een een tipi tent beschikbaar. Er is een zwembad van 9 x 5 meter, vanwaar je uitkijkt over de prachtige heuvels van Le Marche. In het bos en onder de eikenbomen zijn er heerlijke zitjes waar letterlijk en figuurlijk je horizon kunt verbreden. In het hoogseizoen organiseren we meerdere avonden in de week een pasta-, pizza avond (waarbij je gelijk leert hoe je de perfecte pizza maakt) in het laagseizoen bekijken we per week of er genoeg animo is. Onze zelfbedieningsbar staat vol met heerlijke wijnen uit de regio, ijskoude biertjes, ijsjes en andere drankjes, in de ochtend zorgen wij voor verse eitjes en brood. Op Camping La Luna delen we geluk met onze gasten én met de lokale bevolking. Hier geniet je van lokaal eten en drinken en heb je voldoende mogelijkheden voor (fysieke) activiteiten. Het is een plek waar je tot rust komt en waar je letterlijk en figuurlijk je horizon verbreedt. De camping is toegankelijk voor tenten, vouwagens en voor caravans en campers tot maximaal 6,5 meter. Je huisdier is ook welkom als die vriendelijk is naar kinderen en andere dieren en aangelijnd blijft.
De omgeving
Camping La Luna ligt op 3 km van Esanatoglia, een dorpje van de lijst i Borghi più Belli (de 300 mooiste dorpen van Italië), en op 5 km van Matelica, waardoor restaurants en winkels op fietsafstand zijn. De regio is bekend om haar mooie fiets- en wandelroutes. De camping kijkt uit over de heuvels van Le Marche en de Apennijnen en ligt tegen de grens van Umbrië aan. Binnen een uur rijden bezoek je steden als Perugia, Ancona, Assisi, lig je lekker op het strand, aan een meertje of bezoek je de grotten van Frasassi.
Recreatie op en rond de camping
Vanaf de boerderij kun je mooie wandel en toertochten uitstippelen, je leent een van de vele routekaarten. Zin in een dagje fietsen? Huur bij ons een e-bike of mountainbike met helm en ontdek het enorme levende schilderij waar je doorheen fietst. Voor de fanatiekelingen zijn hier genoeg uitdagingen, zoals de San Vicino van 1460 meter hoog die je vanaf de camping al kunt zien liggen. Canyoning, rafting, de grotten en een klimbos liggen allemaal op rijafstand van de camping. Kinderen raken niet uitgespeeld met elkaar in het zwembad, in het bos, in de speel Ape piaggo, op de schommel en met de kist vol met speelgoed en Donald Ducks. Tijdens de wekelijkse campingbios is het muisstil op de camping en op de pizza avond starten we met alleen de kinderen. De kinderen krijgen alle aandacht en zijn erna echte pizza bakkers! Als de kinderen klaar zijn met de pizza avond, zetten we de pizza avond voort voor de volwassenen. Ook zij leren hoe je de perfecte pizza maakt en bij de pasta avonden wordt iedereen lekker in de watten gelegd. Tijdens de Camping Chefs avond kookt en bbqt iedereen de sterren van de hemel en eten we aan een lange tafel met elkaar. Al onze gasten ontvangen ons e-book “Tips voor Trips in Le Marche en Umbria” zodat je je geen dag hoeft te vervelen. Maar je kan ook lekker niks doen op een van de luie stoelen met uitzicht over de vallei.
Praktische informatie
Seizoensopening
1 april - 31 oktober
Informatie
Oppervlakte : 2,5 Ha.
Aantal plaatsen : 20
Emplacement : 110 m2
Verhuur
Tenten
Caravans
Tipis/Yurts
Fietsen
Betalingsmogelijkheden
Pinbetaling
Extra informatie
Stroomaansluiting bij de tent
Broodservice
Wasmachine
Zwembad
WiFi
Contact Info
Jort en Inke
64024 Esanatoglia
Regio Fabriano
Telefoon : +39 334 890 4242
Email : genieten@campinglaluna.com
Internet : www.campinglaluna.com
Spreektalen
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |